Zanzibar

(Zanzibar)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Zanzibar

Tansaania Ühendvabariik,
poolautonoomne osa.
Pealinn: Zanzibar City
Pindala: 2 643 km²
Riigikeeled: suahiili ja inglise
Rahvaarv: 1,1 miljonit
Ühinemine: 26. aprill 1964
Rahaühik: šilling (TZS)
Ajavöönd: GMT +3
Telefonikood: 255
Viisa (piirilt, 50 USD).

Päike
+33°C
Vesi
+26°C
Kohalik aeg 09:37
 

Zanzibar on saar 40 kilomeetri kaugusel Ida-Aafrika rannikust, India ookeanis, umbes 6° allpool ekvaatorit. Saar kuulub autonoomse osana Tansaania Ühendvabariigi alla. Mõõtmetelt on saar üsna tilluke, pikkus maksimaalselt 90 ja laiust 30 kilomeetrit ning kõrgeim punkt saarel asub 120 meetrit merepinnast.

Saare põhilisim majandusharu on läbi aegade olnud erinevate maitsetaimede kasvatamine ja vürtside tootmine, ning seetõttu kutsutakse Zanzibari koos kõrvalasuvate, samuti Tansaaniale kuuluvate Pemba ja Mafia saartega, vürtsisaarteks. Siinne kliima on ekvatoriaalselt soe, kõikudes aasta ja ööpäeva lõikes vaid pisut üles- või allapoole 30°C. Vihma võib saada novembris kuid tegu on rohkem värskendavate sabinate kui sajuga. Roheliseks aastaajaks nimetatakse aprilli-maid, kuid ka sellel perioodil ei ole sajud igapäevase, ega kesta kuigi pikalt.

Reisisihina pakub saar suurepärase valge liivaga randu ja väga häid sukeldumiskohti, saare pealinna vanem osa, Unesco maailmapärandisse kuuluv Stone Town, kätkeb endas häid näiteid araabia, pärsia, india, euroopa ja suahiili arhitektuuride põimumisest. Populaarsemad rannakuurordid jäävad saare ida ja põhja ossa.

zanzibar-lipp zanzibar-kaart