Tai Kuningriik

(ราชอาณาจักรไทย)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Tai Kuningriik

Ametlik keel: tai
Pealinn: Bangkok
Pindala: 514 000 km²
Rahvaarv: 66 405 000 (2010)
Rahaühik: baat (BHT)
Ajavöönd: GMT +07
Maakood: +66

Viisavaba.

Päike
+32°C
Vesi
+29°C
1 THB = 0.0300 EUR
Kohalik aeg 20:00
 

Tai Kuningriik on riik Kagu-Aasias, Indohiina poolsaarel. Ta piirneb lõunast Tai lahe ning Malaisia, idast Kambodža ja Laosega ning läänest Andamani mere ja Birmaga. Kliima on troopiline, aastaringselt niiske ja temperatuurid kõiguvad 28-35°C vahel. Vihmasem on periood juulist oktoobrini ja kõige palavam on märtsist juunini.

Põhjusega on olnud Tai aastakümneid turistide lemmiksihiks, siit leiab peaaegu kõike - metsikuid rohelusse uppuvaid džungleid; vannisooja veega helesiniseid laguune; eksootilisi maitseelamusi keelele ja meelele; orientaalseid suurlinnu ning aastasadu vanu templeid.

Vanim rannakuurort Tais on Hua Hin, mis sai populaarseks 1920-datel eelkõige Bangkoki läheduse tõttu. Tänaseks on Hua Hin tahaplaanile jäänud ning populaarseimad kuurordid on Pattaya, Phuket ja Ko Samui. Äramärkimist väärib kindlasti ka Krabi provints, koos oma Ao Nang, Rai Leh ja Ko Lanta randadega. Saartest on tuntuimad paradiisisaared Ko Phi Phi, mis peale 2000 aastal linastunud filmi 'The Beach' on paljude turistide jaoks 'kohustuslikuks' kujunenud ning Ko Pha Nang, millel toimub kuulus 'Full Moon Party'.

Kultuuri ja ajaloohuvilisi ootab ees rikas kultuuripärand - iidse Siami pealinnad Ayutthaya ja Sukhothai, UNESCO kaitse all olevad Si Satchanalai ja Kamphaeng Phet. Kmeeri arhitektuurist annavad aimu Phimai ja Phanom Rung varemed Isaanis. Looduse ilu saab nautida Khao Yai, Kaeng Krachan või Khao Sok'i rahvuspargis.

Tai