Sri Lanka

(இலங்கை ஜனநாயக சமத்துவ குடியரசு )

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Sri Lanka

Keeled: singali, tamili ja inglise
Pealinn: Colombo
Pindala: 65 610 km²
Rahvaarv: 20 064 776 (2004)
Iseseisvus: 4. veebruar 1948
Rahaühik: ruupia (LKR)
Ajavöönd: GMT+6
Maakood: 94
Viisa (al. 01.01.12 elektrooniline, 35USD).

Päike
+37°C
Vesi
+28°C
1 LKR = 0.0100 EUR
Kohalik aeg 22:35
 

Sri Lanka, endise nimega Ceylon, on saareriik India ookeanis, India rannikust 31 kilomeetri kaugusel lõunas. Saare mõõtmed on 432 kilomeetrit pikkuses ja 224 kilomeetrit laiuses. Kõrgeim tipp, Pidurutalagala, ulatub 2524 meetrini üle merepinna. Kuigi sisemaa mägedes võib talvekuudel temperatuur langeda ka vaid 16 soojakraadini, siis madalamatel, ranniku äärsetel aladel on sooja aastaringsele 30°C kraadi ringis, kõikudes ööpäeva lõikes vaid 3-4 kraadi võrra.

Parim aeg saare külastamiseks on novembrist aprillini, mussoon on sellel perioodil kirdest ja sademete hulk lääne- ning lõunarannikul, kus asuvad enamik rannakuurortidest, on seetõttu väiksem. Reisisihina on Sri Lanka vägagi mitmekülgne valik, ees ootavad teeistandused rohelistes mägedes, hästisäilinud varemed iidsetest linnadest, Buddha templid, metsikud džunglid, suurepärased rannad ja rikas kultuuripärand. Enamlevinud rannakuurordid on Beruwela, Bentota, Negombo ja Waikkal saare edela osas.

Kuigi rannad on head ja hotellid mõnusad, ei tasu nendes veeta tervet oma puhkust, avastamist ootavad hambatempel Kandy's, Peradeniya botaanikaaed, Sigiriya mägi ja varemed selle otsas, Sinhala kuningate pealinna varemed Polonnaruwa's, Dambulla koopatempel jne.

srilanka-lipp srilanka-kaart