Seišellid

(Republic of Seychelles)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Seišellid

Riigikeeled: inglise, prantsuse ja seišelli
Pealinn: Victoria
Pindala: 455 km²
Rahvaarv: 80,5 tuhat
Iseseisvus: 29. juuni 1976
Rahaühik: ruupia (SCR)
Ajavöönd: GMT +4
Telefonikood: 248
Viisa (piirilt, tasuta).

Päike
+30°C
Vesi
+27°C
1 SCR = 0.0585 EUR
Kohalik aeg 07:47
 

Seišellid on 115 saarest koosnev saareriik India ookeanis. Suurim saar on Mahe, mis jääb Aafrika rannikust 1700 kilomeetri kaugusele itta ning 4° ekvaatorist lõuna poole. Mahe'l elab ka 80% riigi 80 tuhandest elanikust. Suuruselt teine saar on Praslin ning lisaks neile kahele on asustatud veel 31 saart. 46% kogu saarestiku maismaast on kaitsealade, rahvusparkide ja loodusreservaatide all.

Kliima saartel on mõnusalt troopiline, temperatuur on aasta läbi 29°C ringis ja erilisi kontraste aastaaegade vahel ei ole. Kuivem periood on maist oktoobrini. Kireva ajalooga saartest on tänaseks kujunenud üks ihaldatumaid rannapuhkuse sihte maailmas. Hulga kauneid ja puutumatuid randasid leiab nii Mahe'lt kui Praslini'lt, rääkimata väiksematest saartest. Nii leiab Mahe põhja osast Beau Vallon ranna ja Praslini saarelt Anse Lazio ranna. La Digue saarel asuv Anse Source D'Argent rand oma roosaka liivaga on tõenäoliselt kauneim rand maailmas.

Lisaks randadele leiab eest veel hulga eksootilisi loodusimesid, külastada tuleks kindlasti Vallee de Mai palmimetsareservaati Praslini saarel kus kasvab veider Coco de Mer ehk merekookos, koos oma kentsakate kahehõlmaliste pähklitega. Need pähklid kasvavad seitse aastat, kaaluvad valminult 20-25 kg ja on suurimad omasarnased maailmas.

seiselli-lipp seiselli-kaart