Mehhiko

(Estados Unidos Mexicanos)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Mehhiko

Keel: hispaania
Pealinn: México
Pindala : 1 972 550 km²
Rahvaarv: 103 miljonit
Iseseisvus: 16. september 1810
Rahaühik: peeso (MXN)
Ajavöönd: GMT -6 kuni –8
Maakood: 52
Viisavaba.

Päike
+29°C
Vesi
+29°C
1 MXN = 0.0400 EUR
Kohalik aeg 06:41
 

Mehhiko asub Põhja-Ameerika mandril, külgneb põhjast USA-ga ning lõunast Guatemala ja Belizega. Läänest uhub Mehhiko rannikut Vaikne ookean, idast Kariibi meri. Mehhiko on reisisihina väga huvitav ja mitmekülgne maa, siin on kõrbesid ja lumiste tippudega vulkaanikraatreid, troopilisi vihmametsasid ja valgeid liivarandu, kihavaid suurlinnu ja džunglisse kasvanud varemeid, vaikseid koloniaal-linnakesi ja suurhotelle täis turismikeskuseid.

Mehhiko populaarseim rannapiirkond jääb Kariibi merre ulatuvale Yucatani poolsaarele, siit leiab Riviera Maya, Playa Paraiso, Playacar'i, Playa del Carmen'i ja Punta Brava rannad. Vaikse ookeani rannikul ootab külastajaid Puerto Vallarta, pea puutumatute randadega Oaxaca ja Huatulco jäävad kaugemale lõunasse. Ilusate randade kõrval järgmine põhjus, miks enamik reisijatest Mehhikot külastab, on iidsest Maya kultuurist järele jäänud varemed. Kuulsaimad neist on võibolla templid Chichen Itza's ja püramiidid Uxmal'is ning Sayil'is.

Kuigi Mehhiko on ideaalne koht talvepäikese otsimiseks, võib reisi siia ette võtta olenemata aastaajast. Aega maist oktoobrini kirjeldatakse, kui vihmasemat kuid küllaldaselt päikesepaistet jagub ka sellesse perioodi.

mehh-lipp mehh-kaart