Maldiivid

(ދިވެހިރާއްޖޭގެ ޖުމްހޫރިއްޔ)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Maldiivid

Riigikeel: maldiivi
Pealinn: Male
Pindala: 300 km²
Rahvaarv: 329 684 (2003)
Rahvastiku tihedus:1099 in/km²
Iseseisvus: 26. juuli, 1965
Rahaühik: ruupia (MVR)
Ajavöönd: GMT +5
Maakood: 960
Viisa (piirilt, tasuta).

Päike
+31°C
Vesi
+28°C
Kohalik aeg 23:02
 

Maldiivid on saarestik India ookeanis. Saarestik koosneb 26-st atollist, mis moodustuvad 1190 väikesest korallsaarest, neist umbes 200 on asustatud. Pealinn Male on ainuke linn Maldiividel, pindalaga 2 ruutkilomeetrit. Riigi kogupindala on 90 000 ruutkilomeetrit, millest omakorda ainult 298 ruutkilomeetrit on kuiva maad. Saarestiku kõrgeimad paigad on 'kõrguvad' kuni 1,8 m merepinnast.

Maldiividel valitseb mõnus troopiline kliima. Nii õhu- kui veetemperatuur on aastaringselt keskmiselt 28 kraadi. Parim aeg saari külastada on novembrist aprillini, sest siis valitseb kuivem, madala õhuniiskusega periood. Maist oktoobrini on õhuniiskus kõrgem ning võib esineda ka tugevamaid tuule- ja vihmahooge.

Reisisihina sobivad Maldiivi eeskätt sukeldumishuvilistele ja neile, kelle jaoks ei ole probleem veeta kogu oma puhkus väikesel paradiisisaarel, vedeleda rannaliival, varbad soojas ookeanis ja naeratada järgmise kokteiliga saabuvale ettekandjale. Võimalus on küll ka seilata või lennata naabersaarele, aga see on üsna kulukas ettevõtmine, mille tulemusena jõuate lihtsalt teist nime kandava, aga muidu täpselt samasugusele palmidega liivalapikesele, millelt te just tulite. Enamus saarekuurorte on hea- või kõrgetasemelised, hinnad ei ole just kõige madalamad, aga vastu saadavad elamused on kindlasti seda väärt.

maldiivi-lipp maldiivi-kaart