Kuuba

(República de Cuba )

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Kuuba

Keel: hispaania
Pealinn: La Habana
Pindala: 110 860 km²
Rahvaarv: 11,3 miljonit
Iseseisvus: 10. oktoober 1868
Rahaühik: peeso (CUP) ja
konverteeritav peeso (CUC)
Ajavöönd: GMT -5
Maakood: 53
Viisavaba, vajalik turistikaart.

Päike
+19°C
Vesi
+29°C
1 CUC = 0.7029 EUR
Kohalik aeg 00:45
 

Kuuba on saareriik Kariibi meres ning ta koosneb ühest suurest ja rohkem kui 1500st väiksest saarest ja laiust. Suuremad naabersaared on Hispaniola (Dominikaani Vabariik ja Haiti), Jamaika ja Bahama. Florida rannik jääb umbes 200 kilomeetri kaugusele saare põhjatipust ning umbes samakaugele jäävad lääne tipust Mehhiko rannik ja Cancun.

Kuuba on teravate kontrastide maa - samal linnatänaval on koloniaal ajastu ehitised kõrvuti sõjajärgset nõukogude arhitektuuri meenutavate paneelmajadega ning nende vahel vuravad ringi hiiglaslikud viiekümnendatest pärit Ameerika autod. Käibel on ametlikult kaks raha, riigikord on kommunistlik ja inimeste nägudel on kõrvuni naeratus. Enamus turistidele jääb see nägemata, sest nende jaoks on loodud hoopis teistsugune maailm - kenad hotellid hea ranna ja veel parema teenindusega.

Suurim turismiarendus saarel on kindlasti Varadero, saare põhjaosas Hicacose poolsaarel, umbes 140 km kaugusel Havannast. Kuurortideks on kujundatud ka põhjaranniku helesinistesse vetesse jäävaid väikeseid laide, cayo'sid, nagu Cayo Coco ja Cayo Guillermo. Enamus turismipiirkondi on kohalikele elanikele suletud.

kuuba-lipp kuuba-kaart