Kreeka

(Ελληνική Δημοκρατία)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Kreeka

Ametlik keel: kreeka
Pealinn: Ateena
Pindala: 131 940 km²
Rahvaarv: 11,3 miljonit
Iseseisvus: 25.03.1821
Rahaühik: euro (EUR)
Ajavöönd: GMT +2
Maakood: 30
Viisavaba

Päike
+24°C
Vesi
+24°C
Kohalik aeg 01:46
 

Kreeka on vabariik Euroopa kagu osas, Joonia mere ja Egeuse mere ääres. Riigi rannajoon on väga liigestatud ning koos arvukate saarte ja poolsaartega on selle kogupikkuseks 14 880 kilomeetrit. Kreeka kõrgeim mägi on Olümpos, mis kõrgub 2917 meetrini üle merepinna.

Kreekas valitseb tervisele igati kasulik vahemerekliima. Suvitushooaeg algab aprillis ja lõpeb oktoobris. Vihma sajab harva ning aastas on keskmiselt kolmsada päikeselist päeva. Kevadel, suvel ja sügisel võib ilusas ilmas enamvähem kindel olla. Ka talv on Kreekas meie mõistes lühike ja pehme, keskmine õhutemperatuur kõigub 13 - 18° vahel. Riigi lõuna poolsete saarte rannikul on vee talvine temperatuur harva alla +16°, suvel aga kuni +26°. Mere ja sealt puhuva kerge tuule tõttu ei tee kuumus liiga ka palavatel suvekuudel.

Reisumehed saavad Kreekas nautida nii kultuuri, loodust kui puhast ja sooja merevett. Taimestik on siin mitmekesine, mägialadel kasvavad seedri-, tamme-, kastani ja männimetsad ning küpressi- ja datlisalud. Järske mäenõlvu katavad ravimtaimed ja hurmavalt lõhnavad põõsad, mida on siin üle 1500 liigi. Rikkalik on ka loomariik, kuid metsikuid kiskjaid ja mürgiseid roomajaid karta ei maksa.

kreeka_lipp Kreeka kaart