Keenia

(Jamhuri ya Kenya)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Keenia

Keeled: suahiili ja inglise
Pealinn: Nairobi
Pindala: 582 650 km²
Rahvaarv: 31,6 miljonit
Iseseisvus: 12.12.1963
Rahaühik: šilling (KES)
Ajavöönd: GMT +3
Maakood: 254
Elektrooniline viisa.

Päike
+25°C
Vesi
+26°C
1 KES = 0.0100 EUR
Kohalik aeg 07:45
 

Keenia jääb Ida-Aafrikasse, laiudes nii üleval, kui allapool ekvaatorit. Piirinaabriteks on Tansaania, Uganda, Sudaan, Etioopia ja Somaalia, ida poolt piirab riiki India ookean. Võrreldes oma naabritega on Keenia olnud alates oma iseseisvumisest suhteliselt stabiilne riik, mis on soodsalt mõjunud turismi arengule. Ja turistidele pakkuda on Keenial palju - rannikujoonelt leiab ilmselt ühed ilusamad rannad kogu Aafrikas, savannidesse on rajatud mastaapsed rahvuspargid ning sealne loomariik on muljetavaldav, sisemaalt leiab järvistud ja kõrgmaastiku. Mount Kenya oma 5199 meetriga on Kilimanjaro järel kõrguselt teine tipp Aafrikas.

Populaarsemad turismikuurordid on loomulikult koondunud kõik ranniku valgetele liivadele. Mombasast, kus on kuurorte teenindav lennujaam, vaadatuna jäävad ülesse, põhja poole Nyali, Bamburi, Kikambala, Kilifi ja Malindi rannad ning alla poole jääb Diani. Kõik nad asuvad ekvaatorist lõuna pool.

Rannikuvees on rohkelt veealuseid parke ja koralliaedu ning sukeldumine neile on meeldivaim viis päikeselõõsa käest pääsemiseks. Samuti ei ole Keenia reis päris õige, kui see ei sisalda vähemalt paaripäevast safarit. Kaasa toodud eebenipuust kaelkirjak on küll tore, aga oma tehtud pilt on ikkagi midagi muud.

keenia-lipp keenia-kaart