Jamaika

(Jamaica)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Jamaika

Keel: inglise
Pealinn: Kingston
Pindala: 10 991 km²
Rahvaarv: 2,7 miljonit
Iseseisvus: 6. august 1962
Rahaühik: dollar (JMD)
Ajavöönd: maailmaaeg -5
Maakood: 1-876
Viisa vajalik.

Päike
+23°C
Vesi
+29°C
1 JMD = 0.0100 EUR
Kohalik aeg 06:32
 

Jamaika on riik samanimelisel saarel, Kariibi meres. Saarel on pikkust 234 kilomeetrit, laiust 80 kilomeetrit, pindala kokku on 11100 ruutkilomeetrit ning ta kuulub Suurte Antillide saarteahelikku. Lähimad ja suuremad naabersaared on Kuuba, umbes 145 kilomeetrit põhja pool ja Hispaniola (Dominikaani Vabariik ja Haiti) umbes 190 kilomeetrit ida pool.

Reisisihina meelitab Jamaika ligi üsna laialdast kontingenti - lastega pered saavad nautida ilusat randa ja sooja vett, noorpaarid romantilisi päikeseloojanguid, golfisõprasid ootavad esmaklassilised golfirajad ja allvee-entusiaste võrratud korallirahud. Heatasemelised kõik-hinnas hotellid lubavad head äraolemist nendele, kes otsivad luksust ja mugavust ning neile, kes seda just vältida püüavad pakub Jamaika oma ehedat minnalaskvat atmosfääri, rohu lõhna ja reggae-muusikat.

Suuremad turismkeskused on Montego Bay ja Ocho Rios, vaiksemat õhkkonda lubavad Falmouth ja Runaway Bay ning kõige ehedam ja jamaikalikum on tõenäoliselt Negril, saare lääne tipus. Negrilis on ilmselt ka saare ilusaimad rannad. Lisaks randadele tasub kindlasti külastada ka rohelusse uppuvaid mägesid saare sisemaal, oma jugade ja koskedega.

jamaika-lipp jamaika-kaart