Ibiza

(Eivissa)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Ibiza

Ametlik keel: hispaania
Pealinn: Eivissa
Pindala: 572 km²
Rahvaarv: 132 650(2010)
Iseseisvus: Hispaania
autonoomne piirkond al. 01.03.2007
Rahaühik: euro (EUR)
Ajavöönd: GMT +01
Maakood: +34
Viisavaba.

Päike
+27°C
Vesi
+20°C
Kohalik aeg 19:56
 

Ibiza ehk Eivissa on saar Vahemeres, 79 kilomeetri kaugusel Hispaania kagurannikust ja seal asuvast Valencia linnast. Ibiza on suurim saar Pitiusas'e arhipelaagist, mis moodustub tegelikult ainult kahest saarest - temast endast ja Formentera'st. Baleaari saarestikus asetub ta oma 570 ruutkilomeetriga suuruselt kolmandaks saareks. Kõik Baleaari saared kuuluvad autonoomse piirkonnana Hispaania Kuningriigi alla. Kõrgeim mäetipp Ibizal on Sa Talaiassa või Sa Talaia, ning see ulatub 475 meetri kõrgusele üle merepinna.

Suuremad linnad on Ibiza Town ehk Vila d'Eivissa, Santa Eulària des Riu ja Sant Antoni de Portmany. Ibiza on üks populaarsemaid sihtkohti eeskätt Euroopa suurlinnade noorsoo hulgas, põhjuseks legendaarse kuulsusega ööelu mida pakuvad loendamatud ööklubid, diskoteegid ja lokaalid Ibiza Town'is ja Sant Antoni's. Selline kuulsus ei meeldi aga eriti saare valitsusele, kes teeb suuri pingutusi pereturismi soodustamiseks ja mille esimeste tulemuste hulgas peavad nüüd kõik ööklubid sulgema oma uksed juba hiljemalt kell 6 hommikul.

Peosaare staatusest hoolimata on siingi palju Unesco Maailmapärandisse kantud vaatamisväärsusi, nagu 'Jumala Sõrm' Benirras'e lahes või mitmed Ibicenco kultuurist pärinevad linnakesed. Modernsema kunsti austaja leiab Columbuse auks püstitatud suure valge muna (ka Ibiza on üks paljudest kohtadest maailmas, kus see kuulus meremees väidetavalt sündis). Kes rahu ja vaikust otsib peaks valima saare kagupoolsesse ossa jäävate kuurordite Cala Llonga, Santa Eulalia, Es Cana või S’Argamassa vahel. Ka Puerto San Miguel pakub eraldatud väikelinna atmosfääri.

Ibiza_lipp Ibiza kaart