Gran Canaria

(Gran Canaria)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Gran Canaria

Ametlik keel: hispaania
Pealinn: Las Palmas
Pindala: 1 560 km²
Rahvaarv: 845 676(2010)
Iseseisvus: Hispaania
autonoomne piirkond al. 16.08.1982
Rahaühik: euro (EUR)
Ajavöönd: GMT +00
Maakood: +34
Viisavaba.

Päike
+17°C
Vesi
+23°C
Kohalik aeg 05:54
 

Gran Canaria on vulkaanilist päritolu saar, mis asub Atlandi ookeanis umbes 150 km kaugusel Aafrika looderannikust. Gran Canaria, koos teiste Kanaari Saartega, kuulub autonoomse piirkonnana Hispaania Kuningriigi alla. Saar on peaaegu ringikujuline ning tema läbimõõt on enamvähem igalt poolt 50 km, mis annab kogupindalaks 1560 km2. Saare kõrgeim tipp, Pico de Las Nieves, kõrgub merepinnast 1949 meetrini.

Saare eri osades valitseb mõnevõrra erinev kliima - lõuna poolne osa saarest on päikeseline ja soe, põhja pool on jahedam ja niiskem. Temperatuur on talvekuudel 20°C ümber ja suvekuudel 26°C juures, aastane sademete hulk on 228 mm, mis tuleb enamjaolt maha külmematel talvekuudel, juulist septembrini tavaliselt sademeid ei esine. Ka pinnavormilt on saar üsna mitmekesine - idapoolsed ilusad kuldseliivalised rannad ja lõputuna näivad liivadüünid muutvad sisemaa poole liikudes rohetavateks jõeorgudeks, lähevad siis üle mägedeks ja läänepoolt ookeanisse kaduv rannik on kivine.

Pealinn on Las Palmas de Gran Canaria ning selle südames laiutab Las Canteras Beach nime kandev supelrand. Kuurortlinnakesed hotellide, restoranide ja meelelahutusega on koondunud enamjaolt lõunakaldale. Sealses idapoolsemas osas, Maspalomas'es, on populaarsemad kuurordid San Agustín, Playa del Inglés, Sonnenland ja Meloneras ning läänepoolses osas, Mogán'is, leiab eest Puerto Rico ja Puerto de Mogán'i.

Gran Canaria Lipp Gran Canaria kaart