Gambia

(Republic of The Gambia)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Gambia

Ametlik keel: inglise
Pealinn: Banjul
Pindala: 11 300 km²
Rahvaarv: 1,5 miljonit
Iseseisvus: 18.02.1965
Rahaühik: dalasi (GMD)
Ajavöönd: GMT +1
Maakood: 220
Viisa (piirilt).

Päike
+35°C
Vesi
+27°C
1 GMD = 0.0241 EUR
Kohalik aeg 04:41
 

Gambia on riik Lääne-Aafrikas, umbes 13° võrra ekvaatorist kõrgemal. Kitsukese triibuna Gambia jõe mõlemal kaldal on ta väikseim riik kogu Aafrika mandril. Nii põhjast, idast kui lõunast omab Gambia maisampiir Senegaliga, läänest aga on väljapääs Atlandi ookeanile. Gambia jõesuudmesse 1816 aastal inglaste poolt rajatud sõjaväepostist on välja kasvanud riigi praegune pealinn, Banjul. Jõesuudmest saab ka alguse mööda Atlandi rannikut lõunapoole kulgev randade jada.

Reisisihina sobib Gambia hästi kõikidele päikesekummardajatele - troopiline kliima, aastaringne temperatuur 30°C juures, üle 30 kilomeetri ilusaid liivarandasid, palmipuud ja sõbralikud inimesed. Siinsed tuntumad rannakuurordid on Cape Point, Kotu, Kololi ja Bijilo. Mida kaugemale lõunapoole liikuda, seda eraldatumaks rannad muutuvad. Kui Gambia jõge mööda sisemaa poole sõita on võimalus külastada mitmeid loodusparke, lähim ja suurim on Kiang West Rahvuspark, edasi River Gambia Rahvuspark ja lõpuks Madina Demba Looduskaitseala.

Lisaks džunglile ja randadele on Gambial pakkuda ka kirev, kuigi ranniku-Aafrikale kohaselt jõhkravõitu ajalugu. Orjakaubanduse aegadest pärit kindlused ja vangitornid on tänapäeval uudistajatele avatud muuseumidena.

gambia-lipp gambia-kaart