Dominikaani Vabariik

(República Dominicana)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Dominikaani Vabariik

Keel: hispaania
Pealinn: Santo Domingo
Pindala: 48 730 km²
Rahvaarv: 8,7 miljonit
Iseseisvus: 27.02.1844
Rahaühik: peeso (DOP)
Ajavöönd: GMT -4
Maakood: 1-809, 1-829
Viisavaba.

Päike
+17°C
Vesi
+28°C
1 DOP = 0.0100 EUR
Kohalik aeg 06:10
 

Dominikaani Vabariik asub Hispaniola saarel, mida ta jagab Haitiga. Saare põhjarannik piirneb Atlandi ookeaniga ja lõunaosas loksub Kariibi meri. Lähimad naabersaared on Jamaika, Kuuba ja Puerto Rico. Reisisihina on Dominikaani Vabariik kindlasti üks parimaid valikuid - aastaringselt hea kliima, sõbralik rahvas ja väga hea hinna-kvaliteedi suhe, mida pakuvad suured ja luksuslikud kõik-hinnas hotellid.

Saare kaks suuremat turismiarendus piirkonda on Puerto Plata ja Punta Cana. Puerto Plata on üks Dominikaani Vabariigi põhja-provintsidest, mille keskuseks on 15 sajandil Christopher Columbuse algatuse rajatud samanimeline linn. Lisaks randadele pakuvad Puerto Plata ümbruses üksjagu avastamisrõõmu 792 meetrini merepinnast kõrguv mägi Mount Isabel de Torres ning kohalikus elutempos pulbitsevad linnakesed Sosua ja Cabarete. Punta Cana nime all tuntakse Dominikaani Vabariigi kõige idapoolsemat tippu. Idarannikult võib leida kilomeetrite kaupa valge liivaga randu koos heatasemeliste hotellidega. Rannaäärne vesi on madal ja vaade ookeanile võrratu. Kuna maastik selles saare osas ei ole mägine esineb siin ka sademeid harva.

Ilm Dominikaanis on suhteliselt stabiilne, temperatuur püsib aastaringselt 26°C kraadi juures. Kuumem on ilm aprillist novembrini, kui temperatuur tõuseb päeval 32°C kraadini ja jahedam detsembrist märtsini, kui õhtuti võib temperatuur langeda 20°C kraadini.

dom-lipp dom-kaart