Costa Rica

(República de Costa Rica)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Costa Rica

Keel: hispaania
Pealinn: San José
Pindala : 51 100 km²
Rahvaarv: 3,9 miljonit
Iseseisvus: 15. september 1821
Rahaühik: colón (CRC)
Ajavöönd: GMT -6
Maakood: 506
Viisavaba

Päike
+21°C
Vesi
+26°C
Kohalik aeg 07:00
 

Costa Rica on stabiilne ja edumeelne riik Kesk-Ameerikas, põhja poolt on talle piirinaabriks Nicaragua ja lõunast Panama, ida poolt külgneb maa Kariibi merega ning läänest Vaikse ookeaniga. Rannajoont on Costa Rica'l kokku pea 1300 kilomeetrit, kõrgeim tipp on 3819 meetriga Cerro Chirripó ja kõrgeim vulkaanikraater, Irazú, kõrgub 3431 meetrini üle mere pinna.

Veerandi kogu Costa Rica pindalast katavad erinevad kaitsealad, rahvuspargid ja loodusreservaadid, selle numbri poolest on Costa Rica esimene maailmas. Puhkus Costa Ricas kätkebki endas suurepärast võimalust saada üheaegselt osa maailma eksootilisimast loodusest, veeta rannapuhkus idüllilisel troopikarannal ja kogeda ehedat Kesk-Ameerika elurütmi, mida pakuvad linnad San Jose ja Liberia.

Kauneid randu leiab nii Costa Rica ida- kui lääne rannikul, kuid puhkajate seas tundub populaarsem valik olema just  lääne poolne, Vaikse ookeaniga piirnev rannik. Tunnustatumad kuurordid on siin Playa Conchal, Tamarindo ja Gulf of Papagayo. Loodusparkidest tuntumad on Corcovado Rahvuspark oma ahvidega, Tortuguero Rahvuspark oma kilpkonnadega ja Monteverde Pilvemetsad oma rohkem kui 400 linnuliigiga.

costarica-lipp costarica-kaart