Assoorid

(Açores)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Assoorid

Ametlik keel: portugali
Iseseisvus: Portugali autonoomne piirkond
Pealinn: Ponta Delgada
Pindala: 2 333 km²
Rahvaarv: 245 746(2012)
Rahaühik: euro (EUR)
Ajavöönd: GMT -01
Maakood: +351

Viisavaba.

Päike
+24°C
Vesi
+19°C
Kohalik aeg 17:28
 

Assoorid on üheksast saarest koosnev saarestik Atlandi ookeanis, umbes 1500 km kaugusel portugali rannikust ja 4000 km kaugusel Ameerikast. 1427. aastal portugalaste poolt avastatud saared kuuluvad Portugali alla tänaseni, kuid autonoomse osana on neil nii oma parlament kui valitsus.

Saarestiku suurim saar on São Miguel ja selle lõunarannikul asub ka Assooride pealinn Ponta Delgada. São Migueli pindala on 760 km² ehk veerandi võrra väiksem meie Hiiumaast. Aga erinevalt Hiiumaast on maastik São Miguelil ja teistel Assoori saartel mägine ja kõrgemad tipud ulatuvad üle kahe kilomeetri kõrgusele merepinnast. Tänu soojale ja niiskele kliimale on saared meeletult rohelised, vulkaaniliste mägede vahel on termaalvetega järved, lopsakad metsad ja orud ning pea kõikjalt avanevad idüllilised maastikuvaated.

Assooridel valitseb pehme subtroopiline kliima. Keskmine talvine õhutemperatuur on 13 C ja suvine 23 C. Veetemperatuur olenevalt aastaajast 17-24 C. Ilm on muutlik, kirkale päikesepaistele võib tihti järgneda kerge vihmasadu ja nii mitu korda päevas. Assoorid ei ole reisisiht päevitajale ega ööelu- ja shopingu huvilisele. Kuigi see kõik on võimalik ka siin, siis eeskätt pakuvad Assoorid elamusi siiski loodusesõpradele.

Assooride lipp