Bali

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Bali

Riigikeel: indoneesia
Pealinn: Denpasar
Pindala: 5 633 km²
Rahvaarv: 3,9 miljonit (2010)
Iseseisvus: Indoneesia provints
Rahaühik: Indoneesia ruupia (IDR)
Ajavöönd: GMT +8
Maakood: 62
Viisa: viisavaba 30 päeva.

Päike
+28°C
Kohalik aeg 08:29
 

Bali on Väikeste Sunda saarte gruppi kuuluv saar India- ja Vaikse Ookeani piiril, 8. lõunalaiuskraadil. Saar on vulkaaniline ja mägine, Agungi tegevvulkaan kõrgub kuni 3142 meetrini merepinnast. Suuremad mäed on veel Batur (1717 m) ja Patas (1580 m), kõik need mäed asuvad saart läänetipust idatipuni läbivas mäeahelikus, mis kulgeb Sumatralt ja Jaavalt üle Bali kuni Florese ja Timorini. Saare ulatus idast läände on 153 km ja põhjast lõunasse 112 km, mis teeb kokku pindalaks on 5633km². Bali on Indoneesia provints.

Saare ekvatoriaalne kliima, ilusad liivarannad ja aastatuhandetesse kanduv kuultuuripärand on muutnud Bali üheks ligitõmbavaimaks turismipiirkonnaks kogu regioonis ja ka maailmas laiemalt. Kuigi 2002 ja 2005 aastal toimunud pommirünnakud kahjustasid oluliselt Bali, kui turismisihtkoha mainet on tänaseks saart väisavate turistide arv peaaegu taastunud.

Suurim majandusharu käibe poolest ongi turism, kuid suurim tööandja on jätkuvalt põllumajandus. Peamiselt kasvatatakse riisi, kuid ka puuvilju, aedvilju ja kohvi. Oluline osa elanikkonnast on tegev kalanduses. Bali on tuntud oma käsitöö: batika- ja ikatkangaste ja -riiete, puutöö, kiviraiumise ja hõbeseppade poolest.

Bali lipp